Metatron Media

 1. Komentár Aleša Vávru - Lithium / Albemarle /

 2. Když Trump kazí portfolio

 3. Richard Thaler

  Pri príležitosti udelenia titulu honoris causa som mal tú česť sa krátko stretnúť s prof. Thalerom.

 4. Největším nepřítelem investora je jeho mozek

  Článek o behaviorálních financích pro Index LN

 5. Na vratkých kolech

  ​Proč akcie Tesly nejsou takový hit, jak se zdá - rozhovor pro Forbes

 6. Česká investiční konference

  Začátkem listopadu proběhla v Praze již druhá Česká investiční konference. Stejně jako minulý rok, ani letos mezi přednášejícími nechyběl Aleš Vávra.

 7. Rozhovor s Alešem Vávrou - Česká investiční konference

  Rozhovor pre www.akcieatrhy.cz

 8. VIDEO: Aleš Vávra "Sazeb Fedu se nebojím, horší je Čína"

  „Mně je v podstatě jedno, kdy Fed zvýší sazby,“ říká pro Roklen24 Aleš Vávra, portfolio manager v Metatron Capital. Rozebírá svou investiční strategii i důvody, proč stále preferuje americké akcie před těmi evropskými. Větší problém vidí v Číně. Jaké konkrétní tituly vidí jako zajímavé a u kterých naopak vsadil na pokles?

 9. Co možná nevíte o Tesle…

  Příběh Elona Muska je veřejně známý. Je to rozhodně úspěšný inovátor, úspěšný investor, raketový vědec. Také věřím, že je i dobrý táta a skvělý volič. Výčet těchto jeho charakteristik ale nemá nic do činění s tím, proč jsem stále short akcie TESLA.

 10. VIDEO: Aleš Vávra "Jít proti populárním akciím je jako stavět D1 rukama"

  Levné akcie nejsou vždy důvodem pro koupi, stejně tak drahé akcie naopak nejsou důvodem pro shortování. Proti populárním akciím nemá smysl se stavit, to je jako snažit se dostavět dálnici D1 rukama, říká Aleš Vávra, portfolio manažer ve společnosti Metatron Capital a zároveň řečník na 1. české investiční konferenci. Jak funguje jeho long/short strategie a kde vidí v současnosti investiční příležitosti?